טיפולי שיניים

 

טיפולי שיניים לילדים במרפאה

 
במרפאה עושים את הכול, על-מנת שהילדים יצאו ממנה עם חיוך על הפנים. כל ילד שמגיע לטיפול – מקבל ערכת מתנה. במרפאה מתבצעים מגוון טיפולי שיניים לילדים, כולל: ניקוי אבנית, טיפול בכפות פלואור, איטום חריצים, בדיקות, סתימות, עקירות, ניקוי אבנית, טיפולי שורש, כתרים לילדים ועוד. כל זאת בחינם (או בהשתתפות עצמית סמלית).
 

במרפאה מעניקים את הטיפולים הבאים:

 
 
 • יישור שיניים לילדים – אורתודנטיים מנוסים מבצעים טיפולי יישור שיניים במחירים הנמוכים בעשרות אחוזים ממחירי השוק.

 • בדיקות תקופתיות – בבדיקה תקופתית לילדים אצל רופא השיניים מחפש הרופא סימנים להצטברות של עששת, בדיקה של הריריות (לחיים, שפתיים, לשון וחך), ומחפש סימנים המעידים על מחלות שונות (כמו מחלות חניכיים). בנוסף לכך, הרופא עשוי להמליץ על טיפולים מונעים כמו: ניקוי אצל שיננית, איטומי חריצים, שימוש בפלאוריד ועוד. חשוב להקפיד ולהגיע לביקור אצל רופא השיניים לבדיקה תקופתית אחת לחצי שנה.
 
 
 
שיקום ואסתטיקה לילדים
 
 
 
 
 • ניקוי אבנית – ניקוי ראשון מבוצע על ידי הרופא לפני שהמטופל עובר לשיננית. טיפול אצל השיננית כולל ניקוי יסודי של אבנית והסרת רובד חיידקי השן. טיפול זה מאפשר ניקוי יסודי, גם במקומות שלא ניתן להגיע אליהם עם מברשת שיניים וחוט דנטלי. בנוסף, ביקור אצל השיננית מאפשר אבחון מוקדם של מחלות שונות (כמו הצטברות עששת או מחלות חניכיים). יש להגיע באופן קבוע לטיפול אצל שיננית אחת לחצי שנה.

 • כפות פלאוריד במרפאות השיניים ניתן טיפול בכפות פלאוריד בצורת ג'ל/משחה. הפלאוריד הוא מינרל שמונע עששת והיווצרות של רובד חיידקים, שעוצר תהליכי עששת קיימים ושמחזק את השיניים.

 • איטום חרירים וחריצים איטום חריצים נעשה לשם מניעת עששת בשיניים טוחנות. בשיניים קיימים חריצים טבעיים, ולעיתים קרובות חריצים אלו עמוקים וצרים, ולכן קשה לנקות את תחתית החריצים בצחצוח רגיל. בטיפול האיטום מתבצע ניקוי של חריצים אלו והנחת חומר לאיטומם.
 

אורתודונטיה

 
המרפאה משתמשת במגוון שיטות טיפול מתקדמות לביצוע טיפולים אורתודנטיים בקרב ילדים ומבוגרים כאחד:
 
 
 • סמכים רגיליםהשיטה הנפוצה ביותר. בשיטה זו עושים שימוש בטבעות ברזל המודבקות לשיניים. הן מחוברות ביניהן בעזרת חוט ברזל דק. באמצעות חוט זה יוכל האורתודנט לבצע מתיחה חדשה בכל פעם שהשיניים יגיעו למקום הרצוי, ובאופן הדרגתי להביא לידי התוצאה הרצויה והחיוך המושלם.

 • סמכים שקופיםגשר שקוף הוא פתרון אסתטי המאפשר יישור שיניים בלתי נראה. בטיפול זה הסמכים אינם בצבע מתכתי כמו אלה שבשיטת הסמכים הרגילים, שתוארה לעיל. הסמכים בשיטה זו שקופים לחלוטין ומאפשרים לשמור על אסתטיקת הפה לאורך כל הטיפול. שיטה זו מומלצת גם למבוגרים.
 
 • שיטת Damon בשיטה זו הרופא קושר חוטים אורתודונטיים לסמכים. החוטים נקשרים באמצעות נעילה עצמית ולא באמצעות גומיות, כפי שנהוג בגשר הרגיל. מאחר ורמת החיכוך שנוצרת בין הסמכים לחוטים פחותה, מתאפשרת הרחבת קשתות השיניים ולכן תוצאת הטיפול מוצלחת ביותר. לשיטה זו יתרונות רבים: מתקבלת תוצאה מוצלחת בזמן קצר יחסית, היא דורשת פחות טיפולים במרפאה, ניתן לשמור בקלות יותר על היגיינת הפה בהשוואה לשיטות אחרות והתוצאה המתקבלת היא אסתטית והרמונית עם תווי הפנים של המטופל.
 
 
 
מרפאת שיניים בירושלים
 
אורתודונטיה
 
 
 
 

שיקום ואסתטיקה

 
בסמייל אפ – מרפאות שיניים מעניקים טיפולי אסתטיקה דנטלית לצד טיפולי שיקום הפה והלסת.
 

טיפולי אסתטיקה דנטלית

 
 
גשר למינייט – למינייט הוא ציפוי חרסינה דק, המטפל במספר רב של בעיות בפה. טיפול זה אידיאלי לצמצום ולסגירת רווחים בין השיניים, הלבנת שינים, מילוי שיניים שבורות, תיקון עיוותים בצורה הטבעית של השן והענקת מראה טבעי של שיניים לבנות, בריאות וחזקות.

הלבנת שיניים –
עישון, שתיית קפה, צבעי מאכל שונים ועוד גורמים לשיניים לאבד מהלובן הטבעי שלהן. תהליך מקצועי של הלבנת שיניים מתבצע באמצעות חומרים המתבססים על מי חמצן. החומרים הללו חודרים אל השן, גורמים לה לקבל גוון בהיר יותר, ובכך מעניקים לשיניים מראה לבן וטבעי.
 
 
 
מרפאת שיניים באיזור ירושלים
 
 
 
 

שיקום הפה והלסת

 
 
שתליםמטרתו של השתל הוא להחליף את שורש שן, לאחר שרקמתו נהרסה בעקבות עששת, טראומה או מחלת חניכיים. השתל הוא מעין בורג שבצידו האחד נשתל בעצם בתהליך כירורגי (שזמן החלמתו הוא כ- 3-6 חודשים), ובצדו השני ניתן להרכיב חלקי שיקום שונים (כמו כתרים ותותבות).

כתר דנטליכתר דנטלי משמש כתחליף מלאכותי לכתר השן, שהוא חלק השן הנראה לעין. הכתרים עשויים מחומרים שונים, אך בעיקר מחרסינה. הכתרים משמשים לפתרון בעיות אסתטיות (שיניים שצריך להשלים, למשל). לאחר טיפול שורש, הם מותקנים על שתלים או כחלק מתותבות. משתמשים בהם לצורך שיקום הפה, שמירה על שיניים חלשות, תיקון נסיגת חניכיים ועוד.

כתרי זירקוניה – כתר זירקוניה הוא כתר איכותי ואסתטי במיוחד, המעניק מראה טבעי לשן. ניתן להתאימו לגוון של השיניים הטבעיות, כך שהוא נראה כמעט זהה לחלוטין לשן טבעית. לכתר זה יתרון משמעותי: בניגוד לכתרים פשוטים, כתר זה אינו חושף פס מתכתי לא אסתטי, פס שמופיע לעיתים קרובות בכתרים מהסוגים האחרים.

תותבות – תותבת היא התקן שנועד להחליף את השיניים הטבעיות. התותבת עשויה להחליף את כל השיניים או את חלקן. התותבת נועדה לבצע תפקידים של השיניים הטבעיות, כגון: לעיסה, נגיסה, דיבור ויצירת מראה אסתטי של הפה.
 
 

ישנם 3 סוגי תותבות:

 
 • תותבת זמנית – נועדה לתת מענה מידי וזמני עד לשיקום הפה
 • תותבת קבועה – בתום תהליך השיקום וריפוי הפה תותבת זו משמשת כפתרון קבוע
 • תותבות על שתלים – השתלים משמשים בקיבוע התותבת. השתלים מעניקים יתרונות רבים לטיפול .הסיבה לכך היא שהתותבת יציבה יותר ואינה זזה, היא אינה נראית כמו רצף של שיניים וקל יותר לנקות אותה. כמו כן, אין צורך בשימוש במשחות ובדבקים לצורך קיבוע התותבת. החך "נעלם" וכך הלשון חופשיה יותר לדיבור, וגם חוש הטעם משתפר.
 

רפואה משמרת

 
בסמייל אפ – מרפאות שיניים מבצעים את כל טיפולי הרפואה המשמרת, כולל:
 
 
 • סתימת אמלגם – מחלת השיניים הנפוצה ביותר היא העששת, מחלה הגורמת לריקבון של השן. הטיפול בעששת לרוב הוא הסרה של השכבה הרקובה מן השן וסתימה של החלל.

ישנן שתי סוגי סתימות נפוצות:
 
 1. סתימת אמלגם (צבע מתכתי) – האמלגם הוא סגסוגת של מספר מתכות. האמלגם הוא חומר חזק מאוד (יותר מהחומר הטבעי של השן), ועל כן היא משמשת לרוב בשיניים אחוריות, כשהחור עמוק/רחב. בנוסף צבע האמלגם כהה ולכן נחשב כפחות אסתטי מהסתימה הלבנה.

 2. סתימה לבנה – סתימה העשויה מחומרים מרוכבים בגוונים לבנים (גוונים הדומים לגוון הטבעי של השן). סתימה זו אינה בולטת כמו סתימות אחרות, ולכן לא ניתן להבחין בה כמעט.
 
 
 
רפואה משמרת בירושלים
 
 
 
 
 • טיפול שורשטיפול זה נועד לטפל בשן עם פגיעה נרחבת, עקב הרס של שכבות השן. על פי רוב, טיפול זה מבוצע בעקבות ריבוי עששת. הטיפול כולל פתיחת השן, סילוק העששת, ניקוי תעלות השן וסתימת תעלות השורש והשן. הסימנים לפגיעה בשן הם: כאבים, נפיחות בחניכיים, בצוואר או בפנים, חור או שבר של השן ורגישות לחום וקור.